Geen categorie

20….25 Juli – WK Dart18 Zandvoort

20….25 Juli – WK Dart18 Zandvoort
geen reacties

Walter en Gardi stonden voor een unieke uitdaging in Zandvoort, waar ze deelnamen aan het Dart18 Wereldkampioenschap 2025. Het evenement, met maar liefst 70 deelnemers uit landen als Frankrijk, Engeland, Duitsland, Italië, Nieuw-Zeeland, Canada, Thailand en België, was een van de sterkste competities die je je kunt voorstellen. Onder de deelnemers bevonden zich diverse oud-wereldkampioenen, wat de sfeer van de wedstrijden alleen maar intenser maakte.

Het was voor ons een helder doel: in de top 10 eindigen. En wat hadden we het er voor over! De organisatie had een prachtige locatie voor de tenten en campers gekozen, midden op het strand, met een adembenemend uitzicht op de ondergang van de zon. Het was werkelijk uniek. Het voelde als een soort paradijs voor zeilers, en het inspireerde ons om het beste uit onszelf te halen.

Om ons goed voor te bereiden op dit prestigieuze evenement, hadden we enkele weken voor de start al getraind in Zandvoort. We wilden de golven en stromingen leren kennen, zodat we volledig voorbereid zouden zijn op wat ons te wachten stond. De trainingen waren intensief, maar we hadden zoveel te leren, vooral over de fijne details van de zeiltrim en hoe je je boot optimaal kunt afstemmen op de golven.

Elke dag bracht nieuwe uitdagingen. De zeilcondities waren nooit hetzelfde: soms weinig wind, dan weer veel, en de stroming varieerde van noord naar zuid. De golven waren soms groot en krachtig, dan weer rustig en klein. We kregen alles voor onze kiezen, maar juist dat maakte het zeilen zo interessant en leerzaam.

De start in zo’n groot veld is altijd een uitdaging. Vooral wanneer je bij het startschip moet beginnen, moet je echt scherp zijn. Een slechte start betekent meestal een eindpositie rond de twintigste plaats, terwijl je met een goede start direct in de top tien kunt eindigen. Het was duidelijk: een perfecte start was essentieel om ons doel te bereiken.

Uiteindelijk kunnen we trots zeggen dat we ons doel hebben gehaald. In de uitslagen zagen we dat we inderdaad in de top tien waren geëindigd, en dat maakte alles de moeite waard. Het evenement zelf was gewoon prachtig. Niet alleen waren de wedstrijden uitdagend en spannend, maar we hebben ook veel oude vrienden weer ontmoet. Het voelde als een reünie binnen de Dart-familie, waarin we allemaal samen het avontuur beleefden.

Dit wereldkampioenschap was meer dan alleen een zeilwedstrijd. Het was een ervaring die we nooit zullen vergeten, vol vriendschap, avontuur en, bovenal, een gevoel van trots op wat we samen hebben bereikt.